close
loading

biuro@futurasystems.pl    +48 664 477 997   Pon-Pt : 8:00-20:00    Sob: 9:00-15:00


NASZA FIRMA

Witamy na stronie internetowej firmy Futura Systems. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

IDEA

W przeszłości działając głównie na rynku instalacji przemysłowych pojawiła się myśl aby część rozwiązań przenieść na podwórko własnego domu. Tak powstała Futura Systems oferująca niezawodne i funkcjonalne rozwiązania automatyki i nie tylko... 

 

 

OFERTA

 • instalacje elektryczne
 • pomiary elektryczne
 • fotowoltaika
 • trakery
 • automatyka
 • monitoring
 • inteligentne budynki

KONTAKT

Chętnie odpowiemy na Państawa pytania:

              +48 664 477 997

Adres:

Połom Duży 148

32-720 Nowy Wiśnicz

 

e-mail:

biuro@futurasystems.pl


 

Instalacje na miarę Twoich potrzeb

 

Fotowoltaika


Oferujemy usługi:

 • Instalacje ON-Grid - instalacja klienta wpięta w sieć energetyki i przesyłająca do niej nadwyżki energii. Zawiera inwerter z prądu stałego na prąd zmienny, panele fotowoltaiczne, elementy zabezpieczające (przepięciowe i izolacyjne), okablowanie oraz konektory. Ważnym elementem takiej instalacji jest także dwukierunkowy licznik energii elektrycznej który nieodpłatnie zamontuje zakład energetyczny. Dzięki niemu możliwe jest późniejsze rozliczenie naszej produkcji. Systemy on-grid stanowią najwiękrzą część montowanych przez nas instalacji ponieważ nie wymagają drogich akumlatorów (ich rolę pełni sieć energetyczna). Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości pracy bez zasilania z sieci energetyki.

 • Instalacje OFF-Grid - jest to instalacja całkowicie autonomiczna, to znaczy odłączona od sieci energetyki. Zbudowana podobnie jak instalacja on-grid ale posiadająca jeszcze akumulatory. W owych akumulatorach gromadzona jest cała produkowana energia. Rozwiązanie to jest dobrą alternatywą w sytuacji gdy nie mamy dostępu do sieci energetyki.

 • Instalacje Hybrydowe - to jak sama nazwa wskazuje połączenie dwóch powyższych instalacji. Inwerter hybrydowy łączy cechy inwerterów dla instalacji on i off gridowych. Niewątpliwą zaletą jest możliwość pracy przy awari sieci zasilającej wadą wysoka cena.

 • Trakery - to tak zwane systemy nadążne. Ustawiają one zamontowane na nich panele fotowoltaiczne zawsze możliwie najbardziej optymalnej pozycji w stosunku do słońca. Dzięki nim wzrasta produkcja energi przy zachowaniu tej samej powierzchni paneli. Trakery sterowane są na wiele sposobów ale najbardziej dominujące są systemy różnicowe i gps. 

50%

 • Instalacje PC CWU - to instalacje w których całkowicie został wyeliminowany inwerter a jego miejsce zają sterownik grzałki który energią z paneli podgrzewa wodę w bojlerze. Instalacje te cechują się prostotą i są całkowicie bezobsługowe w przeciwieństwie do systemów solarnych. Instalatorzy systemów solarnych często zarzucają niską sprawność paneli fotowoltaicznych a przez to i całej instalacji. Nie jest to jednak mocny zarzut ponieważ niską sprawność paneli możemy bez problemu skompensować ich powierzchnią.